स्थायी राजधानी र नामाकरण समितमा सवै जिल्लाका सांसदहरु हुनुपर्ने

बुटवल, ११ पुस । प्रदेशको स्थायी राजधानी र नामाकरण सिफारिस गर्न बनेको विशेष समितमा सवै जिल्लाका सांसदहरुको प्र्रतिनिधित्व हुनुपर्ने सांसदले माग राखेका छन । प्रदेश सभाको बुधबार बसेको बैठकमा विशेष समय लिएर बोल्दै सांसदहरुले १२ जिल्लाकै सांसदहरु विशेष समितिमा हुनुपर्ने बताए ।


संसदमा बोल्दै सांसद ईन्द्रप्रसाद खरेलले बाँके रुकुम र परासी जिल्लाका सांसदहरुको प्रतिनिधित्व विशेष समितिमा नभएको भन्दै तीन जिल्लाका सांसदहरुलाई थपेर समितिलाई पुर्ण बनाउनुपर्ने बताए । उनले समितिले तत्काल प्रदेशको नामाकरण र स्थायी राजधानीका बारेमा टुंगो लगाउनुपर्ने समेत बताए ।
प्रदेश सरकार मालपोत कार्यालय जस्तो भएको बताउँदै उनले प्रदेश सरकार प्रशासनको कमाण्डबाट चलेको बताए । संसदमा ५ मिनेट भाषण गरेका उनले ८७ जना सांसदको चित्त सरकारले बुझाउन नसकेको भन्दै १२ जिल्लाका जनताको चित्त, मन कसरी बुझाउन सक्छ भन्दै प्रश्न गरे । उनले अस्थायी राजधानीमा सिगारपटार समेत बन्द गर्नुपर्ने बताए ।
त्यस्तै सांसद दिर्घ नारायण पाण्डेले कपिलबस्तु प्रहरी प्रशासन दोषिलाई उन्मुक्ति दिने र निर्दोषलाई जेलमा राख्ने काम गरेको बताए । निर्मला क्षेत्रीले अबैध नदिजन्य पदार्थ चोरी निकासी रोक्न सरकार गम्भिर बन्नुपर्ने बताईन । त्यस्तै रमा अर्यालले विधेयक अध्ययान गर्न २४ घण्टाको समय हुनुपर्ने माग गरिन ।
त्यस्तै बैठकमा आज प्रदेश नं. ५ सहकारी सम्बन्धमा व्यवस्थ ागर्न बनेको विधेयक र प्रदेश नं. ५ बीउ विजन सम्बन्धी व्यवस्थ ागर्न बनेको विधेयकमा शैद्धान्तिक छलफल भएको थियो । त्यस्तै सभामा बुधबार तीन वटा विधेयक पेश भएका छन् । भुमि व्यवस्था कृषि तथा सहकारी मन्त्री आरती पौडेलले प्रदेश नंं ५ दाना पदार्थ सम्बन्धम व्यवस्था गर्न बनेको विधेयक, प्रदेश नं. ५ मल व्यवस्थापन सम्बन्धमा व्यवस्थ ागर्न बनेको विधेयक र प्रदेश नं. ५ पशु स्वास्थ्य तथा पशु सेवा सम्बन्धमा व्यवस्था गर्न बनेको विधेयक पेश गरेकी छिन् । संसदको अर्को बैठक पुस १८ गते दिनको एक बजे बस्नेछ ।

भर्खरै प्रकाशित

स्वतन्त्र पत्रकार संघ नेपाल रुपन्देहीको अध्यक्षमा अनिल पहाडि निर्वाचित

बुटवल, ५ माघ । स्वतन्त्र पत्रकार संघ नेपाल रुपन्देहीको तेस्रो जिल्ला अधिबेशनबाट अध्यक्षमा अनिल पहाडि निर्वाचित भएका छन् । बुटवलमा भएको अधिबेशनबाट उपाध्यक्षमा चक्रमणी डुम्रे,…

रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न

बुटवल, ५ माघ । समाबेशी टोल विकास संस्था बुटवल ९ को आयोजनमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । रगतको अभाव हुन नदिन संस्थाले रक्तदान कार्यक्रमको…

मोतिपुरमा बन्न लागेको मोतिपूर औद्योगिक क्षेत्रप्रति स्थानीयको विरोध

बुटवल, माघ १२ । सरकारले मोतिपुरमा बन्न लागेको मोतिपूर औद्योगिक क्षेत्रले आफूहरूलाई विस्थापित गर्ने भन्दै त्यसको स्थानीयले विरोध गरेका छन् । १० वर्ष अगाडि आफूहरूसँग…

सरकार भुमिहिन अब्यवस्थीत र सुकुम्वासीका समस्याको स्थायी समाधानमा लागेको छ…

बुटवल, ५ माघ । भुमि ब्यवस्था, सहकारी तथा गरिवी निवारण मन्त्री पद्मा अर्यालले सरकार भुमिहिन अब्यवस्थीत र सुकुम्वासीका समस्याको स्थायी समाधानमा लागेको बताएकी छन् ।…

नवलपरासीमा दुई दिन भित्र चिनि मिल संचालन गर्न कृषक समितिको…

सहबान अन्सारी नवलपरासी, माघ ५। नवलपरासी बर्दघाट सुस्ता पश्चिम उखु क्रसिगं समय करिब दुई महिना बितिसक्दा पनि अहिले सम्म मिल संचालनमा आऊन सकेकै छैन ।…