राष्ट्रिय गौरवका आयोजना निर्माणमा प्रदेश नं. ५ सरकारले चासो

बटौली, १७ पुस । प्रदेश नं. ५ मा पर्ने राष्ट्रिय गौरवका आयोजना निर्माणमा प्रदेश नं. ५ सरकारले चासो देखाएको छ । प्रदेशको समृद्धिका आधार राष्ट्रिय गौरवका आयोजनाहरु रहेको भन्दै मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले निर्माणधिन आयोजनाहरु छिटो सम्पन्न गर्न सम्बन्धित आयोजना प्रमुखलाई निर्देशन समेत गरेका छन् ।


मुख्यमन्त्री कार्यालयमा मंगलबार आयोजित छलफल कार्यक्रममा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले प्रदेश नं ५ मा सञ्चालित राष्ट्रिय गौरवका आयोजनाका कामको प्रगतिका सम्बन्धमा आयोजना प्रमुख तथा प्रतिनिधी सँग जानकारी लिएका थिए । छलफलमा अधिकांश योजना प्रमुख तथा प्रतिनिधीले बजेट र दक्ष जनशक्तिका कारण कामलाई तिब्रता दिन नसकिएको गुनासो मुख्यमन्त्री पोखरेल सम्म राखेका थिए ।
छलफलमा आयोजनाको खर्च, बाँकी काम र परियोजना सम्पन्न गर्न लाग्ने समय तथा रकमका सम्बन्धमा पोखरेलले जानाकारी लिएका थिए । छलफलमा आयोजना निर्माणका लागि आवश्यक बजेटका लागि प्रदेश सरकारले पहल गर्ने प्रतिबद्धता मुख्यमन्त्री पोखरेलले गरे । लुम्बिनीमा कम पर्यटक आएकोमा मुख्यमन्त्री पोखरेलले चासो समेत देखाए । पछिल्लो समय लुम्बिनीमा आउने पर्यटकको संख्या घट्नुमा केही गम्भिर कारण समेत हुन सक्ने बताए । उनले गुरुयोजना निर्माणको कामलाई समेत छिटो टुंगाउन निर्देशन दिए ।
मुख्यमन्त्री पोखरेलले प्रदेशको समृद्धिको रूपमा प्रदेश सरकारले कृषिलाई मुख्य आधार बनाएकाले भेरी बबइ डाइभर्सन, बबइ सिँचाइ आयोजनाजस्ता महत्वपूर्ण ठूला आयोजना बाँके, बर्दियाका उर्वर कृषिभूमिलाई आधुनिकीकरण र व्यवसायीकरण गरेर प्रदेशलाई कृषिहबको रूपमा स्थापित गर्न महत्वपूर्ण हुने बताए । उनले पूर्व–पश्चिम हुलाकी सडक तराईका जनताको समृद्धिसँग जोडिएको आयोजना भएकाले यसको निर्माणमा राज्यको विशेष चासो रहको बताए ।
प्रदेश नं ५ मा राष्ट्रिय गौरवका आयोजनाका रूपमा रुपन्देहीमा गौतम बुद्ध क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल, लुम्बिनी गुरुयोजना, बवई सिँचाइ आयोजना, भेरी बवई डाइभर्सन आयोजना तथा हुलाकी राजमार्गजस्ता महत्वपूर्ण आयोजना सञ्चालित छन् । सिक्टा सिचाई आयोजनाका निर्देशक कृष्ण प्रसाद नेपालले धुलनशिल माटोका कारण नहर निर्माणको काम ढिलाइ भएको बताए । आयोजना निकुञ्जभित्र समेत पर्ने भएकाले निकुञ्जमा काम गर्न समेत अप्ठयारो भएको उनको भनाई थियो ।
कार्यक्रममा लुम्बिनी विकास कोषका कोषाध्यक्ष सुरेन्द्र शाक्य, भैरहवा विमानस्थलका महेश नेपाली लगाएतले आयोजनाको बारेमा जानाकारी दिएका थिए ।

भर्खरै प्रकाशित

स्वतन्त्र पत्रकार संघ नेपाल रुपन्देहीको अध्यक्षमा अनिल पहाडि निर्वाचित

बुटवल, ५ माघ । स्वतन्त्र पत्रकार संघ नेपाल रुपन्देहीको तेस्रो जिल्ला अधिबेशनबाट अध्यक्षमा अनिल पहाडि निर्वाचित भएका छन् । बुटवलमा भएको अधिबेशनबाट उपाध्यक्षमा चक्रमणी डुम्रे,…

रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न

बुटवल, ५ माघ । समाबेशी टोल विकास संस्था बुटवल ९ को आयोजनमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । रगतको अभाव हुन नदिन संस्थाले रक्तदान कार्यक्रमको…

मोतिपुरमा बन्न लागेको मोतिपूर औद्योगिक क्षेत्रप्रति स्थानीयको विरोध

बुटवल, माघ १२ । सरकारले मोतिपुरमा बन्न लागेको मोतिपूर औद्योगिक क्षेत्रले आफूहरूलाई विस्थापित गर्ने भन्दै त्यसको स्थानीयले विरोध गरेका छन् । १० वर्ष अगाडि आफूहरूसँग…

सरकार भुमिहिन अब्यवस्थीत र सुकुम्वासीका समस्याको स्थायी समाधानमा लागेको छ…

बुटवल, ५ माघ । भुमि ब्यवस्था, सहकारी तथा गरिवी निवारण मन्त्री पद्मा अर्यालले सरकार भुमिहिन अब्यवस्थीत र सुकुम्वासीका समस्याको स्थायी समाधानमा लागेको बताएकी छन् ।…

नवलपरासीमा दुई दिन भित्र चिनि मिल संचालन गर्न कृषक समितिको…

सहबान अन्सारी नवलपरासी, माघ ५। नवलपरासी बर्दघाट सुस्ता पश्चिम उखु क्रसिगं समय करिब दुई महिना बितिसक्दा पनि अहिले सम्म मिल संचालनमा आऊन सकेकै छैन ।…