प्रदेश न: ५ मा गाडी खरिदमा अनियमितता भएको ठहर

बुटवल, २५ माघ । पाँच नम्बर प्रदेशमा गाडी खरिदमा भएको अनियमितता भएको ठहर भएको छ ।सार्वजनिक लेखा समितिले उपभोक्ता मुल्यभन्दा बढीमा गाडी खरिद भएको भन्दै बढी रकम प्रदेश सभा सञ्चित कोषमा राख्न निर्देशन दिएको छ .।


प्रदेश नं. ५ प्रदेश सचिबालय र प्रदेश सभाले खरिद गरेका सवारी साधनमा लाखौ रुपैया अनियमिता भएको सार्वजनिक लेखा समितिले ठहर गरेको छ । । प्रदेश सभाले ११ वटा र मन्त्रालयले ४ वटा टाटा स्ट्रोम गाडी खरिदमा अनिमितता आशंकामा सार्वजनिक लेखा समितिले छानबिन सुरु गरेको थियो । लेखा समितिले शुक्रबार प्रतिवेदनलाई अन्तिम रुप दिदै टाटा गाडी बिक्री गर्ने सिप्रदी र स्थानीय एजेण्टले अत्याधिक नाफा खाएको र उपभोक्ता मुल्य ६८ लाख ५५ हजारभन्दा बढी मुल्य नतिर्न निर्देशन दिएको समितिका सभापती डिल्ली बहादुर चौधरीले बताए ।


लेखा समितिले भन्सारका कागजात हेर्दा करिव २५ देखि २९ प्रतिशत सम्म टाटा स्ट्रोम विक्रेता कम्पनीले नाफा राखेको देखिएको प्रतिबेदनमा उल्लेख छ । प्रदेश सभाले करिव ७२ लाख र मन्त्रालयहरुले करिव ७३ लाखमा गाडी खरिद गरेका थिए । गाडि खरिद विषयमा अख्तियारले समेत फाईल अध्ययान गरेको भन्दै थप छानविन अख्तियारले गर्नेछ ।
समितिले गाडी खरिदमा अनियमितता शब्द भने प्रतिवेदनमा उल्लेख गरेको छैन । अनियमितता हुदा सरकारी निकाय (गाडी खरिद) पक्षलाई भने कुनै कारबाहीको सिफारिस भएको छैन । समितिले माघ २९ गते बस्ने प्रदेश सभा बैठकमा प्रतिबेदन प्रस्तुत गर्नेछ ।

भर्खरै प्रकाशित

टिप्परको ठक्कर बाट मोटरसाइकल चलाक घाइते

बुटवल, ३ फागुन । तिलोत्तमा टिप्परले मोटरसाईकल लाई ठक्कर दिदा दुई जना घाईते भएका छन् । तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं. ५ क्रिमसन अस्पताल अगाडि भैरहवा…

मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पदभार ग्रहण गरेको एक बर्ष पुरा

बुटवल, ३ फागुन । प्रदेश नं. ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पदभार ग्रहण गरेको एक बर्ष पुगेको छ । गत फागुन ३ गते मुख्यमन्त्रीको पदभार…

नेपाल बनेन भनेर चिन्ता नगर्नुहोस : मुख्यमन्त्री पोखरेल

प्रदेश नम्बर पांचका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले नेपाल बनेन भनेर चिन्ता नर्गन आग्रह गरेका छन् । प्रदेश नम्बर पांचको स्थापना दिवसको अवसरमा आयोजित समारोलाई सम्बोधन गर्दै…

प्रदेश नं ५ स्थापना दिवस १८ तस्विरमा हेर्नुहोस

प्रदेश नं ५ स्थापना दिवस अाज बिभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । बुटवल मण्डपमा अायोजित मुल समारोहमा प्रदेश प्रमुख उमाकान्त झा, मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल, सभामुख,…

नवलपुरमा युवा उत्सब को आयोजना हुदै

सदिक्षा गैरे फाल्गुन २ । युबा हक हित र अधिकारका पक्षमा कृयाशिल नवलपुरका युबाहरु को आयोजनामा नवलपुरमा युबा उत्सब २०७५ को आयोजना हुँदै छ । युबाहरुमा…