राजतन्त्र वा शैनिक शासन ल्याउने षडेयन्त्र भैरहेको छ : केसी

बुटवल, २६ माघ । राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष चित्रबहादुर केसीले गणतन्त्र र धर्म निरपेक्षतालाई खारेज गरेर राजतन्त्र वा शैनिक शासन ल्याउने षडेयन्त्र भैरहेको बताएका छन् ।

सरकार र ठूला राजनीतिक दलको कमजोरीका कारण स्वदेशी र विदेशी शक्ति केन्द्रहरुले नेपालमा चलखेल गरेको चित्रबहादुर केसीको दावी छ । यो सरकार भत्काउन र सरकारका सहभागि नेकपामा विभाजन ल्याउनसमेत विदेशी शक्ति केन्द्रहरुले षडेयन्त्र गरेको बताए । सरकार र नेकपाको कमजोरीका कारण स्वदेशी र विदेशी शक्तिहरुले चलखेल गरेको बताए । प्रगतिशील पत्रकार संघ नेपाल, रुपन्देहीले शनिबार बुटवलमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै देशमा नीतिगत भ्रष्टाचार बढेको बताए । उनले सरकारको कमजोरीका कारण नीतिगत भ्रष्टाचार बढेको उल्लेख गर्दै शैक्षिक मेकिल माफिया ठेकदारहरुको अगाडी सरकारले घुडा टेकेको दावी गरे ।

भागबण्डाको राजनीतिले देश खोक्रो बनेको बताउंदै सत्तामा रहेकाहरुबाटै जानजान भ्रष्टाचार हुंदापनि सरकार मौन रहंदा भ्रष्टाचारी र कालावजारी गर्नेहरुको मनोवल बढेको बताए । सरकारले जनताका आधारभूत समस्या पनि समाधान गर्न नसकेको आरोप लगाउंदै नेता चित्रबहादुरले महङी नियन्त्रण र भ्रष्टाचारीलाई कारवाही गर्न नसक्दा सरकार कमजोर सावित भएको बताए । सरकारले किसानहरुलाई सहुलियत दिन र भूमिसुधारका केही काम पनि गर्न नसकेको बताए ।
उनले देशमा गणतन्त्र र दुई तिहाईको सरकार भएपनि विदेशी हस्तक्षेप नरोकिएको र हत्या हिंसा, भ्रष्टाचार, कालोवजारीले स्थान पाएको चिन्ता गरे । एनसिएल काण्ड, हवाइजहाज खरिद काण्डमा राजनीनितक दलको संलग्नता रहेकाले राजनीतिप्रति जनतामा वितृष्णा आएको बताए ।
उनले राष्ट्रिय जनमोार्चाले खवरदारी गरेका कारण देश जातीय संघीयताकै कारण देशको अवस्था कमजोर बन्दै गएको दावी गरे । संघीयताका कारण हिसं दरवारमा हुने भ्रष्टाचार अहिले प्रदेश र स्थानीय तहमा भ्रष्टाचार मौलाएको बताए । एउटो देश धान्न नसकेको देशले आठवटा देश धान्नै नसक्ने बताउंदै नेपालको हकमा प्रदेशको कूनै काम नभएकाले खारेज गर्नुपर्ने नेता केसीको तर्क । संघीयताप्रति जनताको भ्रम हड्दै गएको र संघीयताकै कारण नेपालमा विदेशी शक्ति केन्द्रहरुको चलखेल बढेको बताए । भेनज्युलाको घटनाले नेकपामा द्वन्द्व बढ्ने नेता केसीको तर्क छ । अमेरिकारले भेनज्युलामाथि गरेको हस्तक्षेप अप्रजातान्त्रिक भएकाले अमिरिकाको हस्तक्षेपका बिरुद्व राजनीतिक दल बोल्नु पर्ने बताए ।
भेनुज्युलामाथि अमेरिकाको अप्रजातान्त्रिक ठाडो हस्तक्षेपका बिरुद्व राष्ट्रिय जनमोर्चा रहेको नेता केसीले बताए । प्रगतिशील पत्रकार संघ नेपाल रुपन्देहीका अध्यक्ष श्यामलाल पोखरेलको अध्यक्षता र हरिलाल वस्यालको सञ्चालनमा कार्यक्रम भएको थियो ।

भर्खरै प्रकाशित

टिप्परको ठक्कर बाट मोटरसाइकल चलाक घाइते

बुटवल, ३ फागुन । तिलोत्तमा टिप्परले मोटरसाईकल लाई ठक्कर दिदा दुई जना घाईते भएका छन् । तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं. ५ क्रिमसन अस्पताल अगाडि भैरहवा…

मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पदभार ग्रहण गरेको एक बर्ष पुरा

बुटवल, ३ फागुन । प्रदेश नं. ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पदभार ग्रहण गरेको एक बर्ष पुगेको छ । गत फागुन ३ गते मुख्यमन्त्रीको पदभार…

नेपाल बनेन भनेर चिन्ता नगर्नुहोस : मुख्यमन्त्री पोखरेल

प्रदेश नम्बर पांचका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले नेपाल बनेन भनेर चिन्ता नर्गन आग्रह गरेका छन् । प्रदेश नम्बर पांचको स्थापना दिवसको अवसरमा आयोजित समारोलाई सम्बोधन गर्दै…

प्रदेश नं ५ स्थापना दिवस १८ तस्विरमा हेर्नुहोस

प्रदेश नं ५ स्थापना दिवस अाज बिभिन्न कार्यक्रम गरी मनाईएको छ । बुटवल मण्डपमा अायोजित मुल समारोहमा प्रदेश प्रमुख उमाकान्त झा, मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल, सभामुख,…

नवलपुरमा युवा उत्सब को आयोजना हुदै

सदिक्षा गैरे फाल्गुन २ । युबा हक हित र अधिकारका पक्षमा कृयाशिल नवलपुरका युबाहरु को आयोजनामा नवलपुरमा युबा उत्सब २०७५ को आयोजना हुँदै छ । युबाहरुमा…